Aby autorytet w SEO byl przekazywany, musi najpierw powstać strona, w obrębie której zostaną osadzone linki wychodzące. Oczywistą sprawą jest, że nie ma serwisów bez treści. Jak tworzymy content w mikroserwisach Tarantuli? Drogi są dwie.

Pierwsza opcja to narzędzia AI (najczęściej oparte na GPT-3), na których pracują nasi content managerowie. Odtwarzają oni historyczne struktury stron i stopniowo wypełniają je tekstami generowanymi przez sztuczną inteligencję. Oczywiście korzystając przy tym z naszych autorskich procesów, które minimalizują ryzyko, że wynik operacji będzie nieprzyjaznym dla człowieka bełkotem.

Jednak dobre praktyki i setki godzin doświadczenia w pracy z AI czasem nie wystarczają, aby przygotować merytoryczny, poprawny tekst. Algorytmy GPT-3 uczone są na określonej puli danych. Jeśli w danej tematyce i języku mają niedostateczny wkład, to wynik nie będzie satysfakcjonujący.

Dlatego spora część treści, którymi wypełniamy nasze mikroserwisy, tworzona jest przez profesjonalnych copywriterów. Jesteśmy fanami wydajności i automatyzacji, w związku z czym od razu zaczęliśmy się rozglądać za rozwiązaniem, które pozwoli nam wydajnie zamawiać teksty.

Na przeciw naszym oczekiwaniom wyszła platforma GoodContent.pl należąca do WhitePress sp. z o.o. Powstało API, dzięki któremu w sprawny sposób zamawiamy i wdrażamy teksty pisane przez copywriterów w naszych serwisach. Więcej informacji na stronie: https://goodcontent.pl/blog/153/goodcontent-wprowadza-api